Pomoc drogowa na autostradzie
  • Porady
  • Pomoc drogowa na autostradzie
Samochód może nagle odmówić bezpieczeństwa nie tylko na drodze, ale też w innym miejscu. Co kiedy awaria przydarzy się właśnie na autostradzie? Pojazdy poruszają się na niej ponad 100 km/h i ruch idzie płynnie, w dodatku na autostradzie nie można holować pojazdu ani cofać. Jak się więc wtedy zachować i kogo wezwać na pomoc?

Zasady panujące na autostradzie
Jak wspomnieliśmy, awaria na autostradzie wymaga podjęcia odpowiednich kroków. Nie możesz po prostu zjechać na pobocze i czekać na przyjazd znajomego. Nie odholujecie razem pojazdu, bo jest to zabronione. Kiedy przydarzyła Ci się awaria na autostradzie, koniecznie zjedź w wydzielone miejsce albo jak najbliżej prawej strony drogi. Włącz światła awaryjne i ustaw za pojazdem trójkąt ostrzegawczy. Sam powinieneś ubrać kamizelkę odblaskową i dla własnego bezpieczeństwa przesiąść się na stronę pasażera. Takie postępowanie jest właśnie wymagane od kierowców w razie usterki na autostradzie. Musisz również zadzwonić po firmę, która zajmuje się pomocą drogową i to nie tylko na ogólnie używanych drogach. Musi ona także świadczyć usługi na autostradach. I co ważne - szybko reagować na zgłoszenia, bo czas gra tutaj najważniejszą rolę.

Jaką firmę wybrać?
Pomoc drogowa musi działać profesjonalnie. Nie wybieraj więc pierwszej lepszej firmy, która będzie przeciągać przyjazd albo zada mnóstwo pytań zanim dojedzie na miejsce. Twój pojazd musi zostać szybko usunięty z autostrady, bo stwarza bezpieczeństwo na drodze. Nie ma czasu na zastanawianie się nad usterką czy samodzielne jej usuwanie. Czasami powód awarii może być błahy, jednak wymaga on sprawdzenia w innym miejscu niż na drodze szybkiego ruchu. Potrzebna Ci firma, która szybko dotrze na miejsce i będzie dokładnie wiedziała jak działać. Wybierz więc sprawdzoną pomoc drogową, która odholuje pojazd i pomoże Ci usunąć przyczynę awarii i bez problemu będziesz mógł kontynuować podróż.